Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De man die geen hekel had aan joden[e-boek e-boek]

Een botsing met het verleden

Chaja Polak

De man die geen hekel had aan joden
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 9,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789045037707
Auteur(s) : Chaja Polak
Taal : Nederlands
Onderwerp : Literaire non-fictie
Thema : Biografie: algemeen
Uitgever : Atlas Contact
Verschenen : Oktober 2018
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 88
Beschrijving

In 'De man die geen hekel had aan Joden' kijkt Chaja Polak kritisch naar het boek 'Oorlogsouders' en de aandacht die dat boek in de media heeft gekregen. In maart 2017 publiceert NRC Handelsblad namelijk een interview met de schrijfster van 'Oorlogsouders'. Haar vrijwillig tot de Waffen-SS toegetreden vader, Willem van Boetzelaer, wordt door zijn dochter geportretteerd als iemand die de pech had zich op het verkeerde moment in de verkeerde kringen te bevinden, maar geen hekel had aan Joden. Maanden later zullen publicaties volgen die het manipuleren van de feiten en pertinente onwaarheden in
'Oorlogsouders' aan het licht brengen. Met groeiende verbazing volgt Chaja Polak de aanvankelijk weinig kritische aandacht voor dat boek. Ze begint zelf ook te schrijven, over haar eigen verleden. In april 1944 werden haar ouders op hun onderduikadres gearresteerd en gedeporteerd. In 'De man die geen hekel had aan Joden' verweeft Polak verleden en heden tot een waarschuwing tegen gesjoemel met de feiten van de geschiedenis.

Velden met een * zijn verplicht