Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Bruegel[e-boek e-boek]

De schilder van boeren en heiligen

Nils Büttner

Bruegel
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 11,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789402312232
Auteur(s) : Nils Büttner
Taal : Nederlands
Onderwerp : Kunst
Thema : Kunst: algemene onderwerpen
Uitgever : J.M. Meulenhoff
Verschenen : Januari 2019
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 167
Beschrijving

2019 is Bruegeljaar: in o.a. Antwerpen, Brussel en Wenen wordt zijn 450e sterftejaar herdacht met grote tentoonstellingen


Bruegel de Oude is een fenomeen. Zijn werken zijn ruim 450 jaar oud, maar nog steeds meer dan indrukwekkend. Al tijdens zijn leven was hij beroemd en beroemd is hij gebleven. Terecht, volgens Büttner, die laat zien waarom Bruegel zo spannend is: de verborgen details in zijn schilderijen waarmee hij de waanzin van de mensheid laat zien.


Büttner kijkt door de ogen van het toenmalige publiek naar de schilderijen van Breugel. Wat zagen zij? Wie kochten zijn werken? Hoe weerspiegelt het werk de maatschappij waarin hij leefde? Büttner vertelt prachtig over Bruegels tijdgenoten, de plaatsen waar hij woonde en over zijn reizen. Zo krijgen de meesterwerken als De toren van Babel, De kindermoordteBethlehem en De boerenbruiloft een historische achtergrond. Met deze kennis worden de schilderijen van Bruegel nog fascinerender.


De pers over de boeken van Nils Büttner

'Buitengewoon informatief. Ik heb veel van dit boek geleerd.' Cees Nooteboom


'Bravo! Wat een fantastisch goed, leesbaar boek is hier op een zeer doordachte wijze geschreven.' Kleio-Historia

'Een heel prettige, goed leesbare introductie.' Reformatorisch Dagblad

Velden met een * zijn verplicht